Bir Düğün Pastası Masalı…

Herşey bir akşam sevgili dostum Aslı’nın telefon açıp “Mine biz şimdi Aslı (benim de tanıdığım çok yakın bir arkadaşı) ile beraberiz, Aslı evleniyor ve pasta yaptırmak istiyor ama 250 kişilik düşünüyorlar, ilgilenir misin?” diye sorması ile başladı. Hemen ekürim(!) www.arnipasta.blogspot.com Nihal’ciğimi arayıp “yapar mıyız?” diye sordum, birbirimizi gaza getirip “yaparız” dedik ve Aslı ile telefonlaşıp nasıl birşey istediğini öğrendim, onlara örnek modeller hazırladım, gerçi önce cupcake olarak başlayıp aşağıdaki örnek cupcakeleri hazırladım Aslı ve Ali’ye, tadım için geldiklerinde tesadüfen Sezen’in 2. yaş pastasından kalan pandispanyayı da tadınca cupcake’den vazgeçip dilim pastaya karar kıldılar.

Sevgili Aslı ortaya da bir maket pasta istedi ve büyükkkk birşey olmasını istedi, modeller baktık  o da biz de, biraraya geldik beraber de baktık, en sonunda Aslı Hansel ve Gretel Butik Pasta Evi’ndeki ilk öğretmenlerim olan sevgili Burcu ve Ebru’nun yapmış olduğu bir modeli beğendi, hatta sevgili Burcu’yu beraber aradık orada yapılması için, konuştuk, Aslı “ben bir karar vereyim sabah konuşuruz” dedi ve ayrıldık, ertesi gün maketi de bizim yapmamızı isteyince bizim için bayramdan 1-2 gün önce hummalı bir çalışma başladı:)

Bayramın 3. günü sevgili Nihal’in bize gelişi ile maket çalışmamız başladı veeeeee ortaya bu maket çıktı, toplamda 65-66 cm. yüksekliğinde, 60 cm çapla başlayan altlıkla beraber kocaman bir pasta, son derece kibar bir model. Aslı’nın isteği ile en üste damat beyin kucağında bir gelin yaptık, umarız beğenmişsinizdir. Şu anda en üst parça Aslı ve Ali’nin balayından dönüşünü bekliyor, evlerinde saklayacaklar.

Pasta dilimlerinin üstlerine kocanacak modellerin çoğunu Aslı beğendi biz de zevkle uyguladık. Pastanın teslimatı tabiki ayrı bir olaydı, zarar görmeden gitmesi için elimizden geleni yaptık, hatta pasta pastacı kremalı ve bol frambuazlı olduğundan dilimlerin yerlerini belirleyip şahsen ben (!) düğün mekanında dilimleme bölümünü gerçekleştirdim. Çok şükür kazasız belasız ilk düğün pastamızı teslim ettik.

Sevgili Aslı ve Ali’ye bundan sonraki ortak yaşamlarında sonsuz mutluluklar diler, bu önemli günlerinin pastasını (250 dilim pasta) bizlere emanet ettikleri için tekrar teşekkür ederiz. Düğünden sonraki gün sevgili gelinimiz Aslı arayıp çok beğendiklerini söyleyip tekrar teşekkür edince bütün yorgunluğa değdiğini düşündüm.. Daha nice güzel günlerinizde mutluluklarınızı paylaşma dileğiyle..

Bu ilk büyük düğün pastası organizasyonumuzda bize destek olan öncelikle aklına gelip beni arayan sevgili dostum Aslı’ya, sonrasında bize güvenen ve pastayı emanet eden sevgili gelinimiz Aslı ve damadımız Ali’ye, sonra da günlerce bizim bu telaşlı hallerimiz çeken, somurtmayıp çocuklarımıza bakan sevgili eşlerimize, sonra da eğitimlerimizi tamamladığımız ve sürekli destek olan www.pastacirapunsel.blogspot.com dostuma ve tabiki halimize acıyıp bize yardıma gelen sevgili kuzenlerim Derya ve Deniz’e ve dostum geveze Nuran’a sonsuz teşekkürler.